Chcete přivítat jaro, plní energie

Co dělat pro své zdraví, jak pečovat o sebe v období jater 4.2. – 5.5.

Období jara, aktivní orgány: Játra a žlučník, emoce – hněv, živel – dřevo.

Jaro je obdobím, ve kterém se v přírodě probouzí energie počátku a růstu. Začíná se oteplovat, sluneční paprsky probouzí přírodu i nás. V těle jsou aktivní orgány – játra a žlučník, proto je v tomto období nejlepší, jíst vše co játrům prospívá, a vynechat vše, co je zatěžuje.

Je jaro, čas k očistným kúrám, se můžete dočíst na internetu a v časopisech, kde  naleznete mnoho návodů a doporučení, jak na to. Ale nejdůležitější je rozhodnout se podle sebe. Podle svých zkušeností, jak se člověk cítí, jak moc se věnuje svému zdraví, a ne proto, že je jaro.

Tělesné projevy jater a žlučníku

Játra jsou největší chemická továrna v těle. Zbavují nás jedů a škodlivin, vyrábějí enzymy, hormony, starají se o kvalitní tok krve, mají přímý vliv na menstruaci a PMS. Játra mají na starosti tok energie v celém těle. Její nedostatek se projevuje, jako únava, a proto je i jarní únava. Člověk s dobře fungujícími játry má dynamickou sílu a energii, bývá vytrvalý, odvážný, tvořivý a má silnou obranyschopnost.

Pokud je energie jater oslabena, tak to přináší:

  • nespavost, pokud se budíte, nebo nemůžete usnout v noci mezi 1 – 3 hodinou ranní, uvažujte nad regenerací jater

  • předčasné šedivění vlasů

  • problémy se zrakem

  • únavu

Zhoršením schopností vyrovnávat se s vnějšími vlivy, proto v tomto období propukají alergie nejrůznějšího druhu. Játra oslabuje nezřízenost, pokud to přeháníme s tuky, přejídáním, alkoholem, sexem. Také cigarety, chemie a stres. Učí nás hledat správnou míru a střídmosti.

Psychika

Játra jsou považována za orgán, ke kterému patří duševní a nervová činnost. Stav našich jater ukazuje, zda s pokorou přijímáme úkoly a výzvy, které život přináší. Ráno vstát, změna času, děti do školy, do práce, nestíhám, pořád někdo volá, pořád někdo něco chce, zapomenu nakoupit, a můžeme pokračovat . . Každý má takových situací v běžném dni hodně. Jak jste se cítili? Které pocity vás přepadly? Zlost a vztek na sebe, na okolnosti, na druhé.

To jsou emoce a stavy organismu, které patří k oslabeným játrům. Vztek, zlost, nenávist, závist, žárlivost, tvrdohlavost, puntičkářství, neschopnost rozhodovat se, vnitřní neklid a napětí. Člověk neumí, nebo nechce tyto pocity adekvátně vyjádřit. Nezvladatelné projevy těchto emocí lze většinou překonat nastavením mysli, vyživením a detoxikací orgánů okruhu jater. 

Výživa Jater a žlučníku

Vyzkoušejte naše doporučení pro jaro, které vás oživí a vlijí vám čerstvou energii do žil. Naše tělo, je opravdu úžasně nastavené. Proto když má to správné palivo, a dáme mu možnost vyživit se, očistit se, pak dobře funguje a je plné síly.

Choďte ven do přírody, na procházky, hýbejte se, dýchejte zhluboka svěží jarní vzduch. Jarní energie ze slunce, přírody a kyslík, vám pomůžou regenerovat, získat energii a vyhnat pochmurné zimní myšlenky z hlavy.

Kvalitní tuky jako lněný olej a lecitin, jsou vhodné pro játra. Lněný olej je bohatý na esenciální mastné kyseliny omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, které mají mnoho, mnoho pozitivních účinků. Také obsahuje látky nazvané lignany, a ty mohou mít i antibakteriální, antivirové a protiplísňové účinky.

Lecitin je důležitou součástí membrány každé buňky, je proto nezbytnou součástí správně fungujícího organismu. Lecitin obsahuje cholin a inozitol, což jsou látky pro využití a odbourání tuků v těle. Působí dobře na zvýšenou hladinu cholesterolu.

Ostropestřec je velmi osvědčená bylina, která působí jako významný antioxidant, pomáhá regeneraci jater a podporuje růst nových jaterních buněk. Recept: rozemleté, nebo rozmixované semínka z ostropestřce smícháte s panenským olejem (olivový, lněný, ostropestřcový) Dobrým promícháním vytvoříme kaši, kterou přechováváme v ledničce.  Užíváme 2krát denně, ráno nalačno, a večer před spaním.

Regalen: komplexní přípravek pro tělo i mysl. Celkově pomáhá tělu zbavovat se odpadních látek, protože stimuluje činnost orgánů, které souvisejí se zpracováním a odstraňováním toxických látek z těla (játra a střeva) proto je vhodný pro jarní očistné kůry. Regalen obsahuje: pelyněk, hořec, pampelišku, jitrocel, vlaštovičník, směs přírodních silic a silymarin z ostropestřce mariánského.

Zelené potraviny mají mnoho výhod: jsou zásadité, výživné, přírodní a obsahují mnoho látek, které mají pozitivní a posilující vliv na organizmus.

Spirulina – Chlorella – Mladý ječmen – Moringa

Zelené potraviny jsou enzymaticky živé, plné vitamínů, minerálů, antioxidantů, chlorofylu, fytolátek. Všechny tyto látky, v přírodní formě, dobře využitelné pro tělo, podporují v našem těle výživu, buněčnou obnovu, detoxikaci, imunitu, a další zdravé procesy.  

Ječné kroupy působí příznivě na játra. Jsou vhodné do polévek, i jako příloha. Kroupy ze slzovky, se v čínské medicíně se často používají pro – „schopnost léčit stovky nemocí“

Čerstvé ovoce a zelenina, by měli mít své místo ve stravě po celý rok.

Šťavnaté a mladé výhonky: klíčky z fazolí mungo, cizrny, vojtěšky, řeřichy, mladé kopřivy, medvědí česnek.

Ze stravy vyřaďte: tučné potraviny, uzeniny, smažená jídla, alkohol, kávu, a zpracované potraviny, které obsahují chemické látky, konzervanty, stabilizátory, barviva.

A pokud budete mít zájem o přírodní doplňky, či potraviny, můžete je koupit, v prodejně: Zdravá výživa, Újezd 25, Prostějov,

Nebo se můžete poradit na telefonu: 776121747 a emailu: info@centrumesence.cz

2019-10-17T17:15:30+01:00