Když pocení nevadí aneb přírodní deodoranty

Mokrý koláč v podpaží… brrr, nic příjemného. Současná společnost miluje rychlé tempo, aktivitu, pohyb… ale zároveň netoleruje pocení.
Pocení se na jedné straně nedá moc ovládat vůlí (je to vegetativní reakce těla), na straně druhé je často spojeno se společenským odsuzováním. Je to zajímavá past, kterou si na sebe dnešní společnost ušila. Taky proto jsou moderní antiperspiranty tak úspěšné.
Jenže pod vzletnými marketingovými frázemi o stylu, eleganci a sebevědomí se skrývá chemie, která zabraňuje přirozenému pocení. A důsledky nepocení jsou pro tělo devastující.

Pocení je přirozené, naše tělo ho potřebuje

V horku či při zátěži se totiž tímto přirozeným procesem ochlazuje. Pocení má termoregulační funkci a navíc se potem vyplavují z těla toxiny a další škodlivé látky i přebytečná voda.
V podpaží máme lymfatický systém, a tak antiperspiranty, které obsahují sloučeniny hliníku a zabraňují pokožce dýchat a tvořit pot, aplikované na jedno z nejcitlivějších míst těla, nejsou už jen z podstaty věci ten úplně nejlepší nápad. Co tedy s tím?

Vyberte si přírodní deodoranty

Takové, které mají přírodní složení, neucpávají potní žlázy a nezabraňují přirozenému pocení.
A jako bonus, když zvolíte přírodní produkt? Určitě znáte žluté skvrny od potu, které nejdou vyprat (zvláště na bílých tričkách v oblasti podpaží je to vidět). Tak těm je s přírodními deodoranty konec – podpažní skvrny totiž vznikají, když pot reaguje s chemickými složkami v antiperspirantech.
Zajímavost: Potní pach vzniká rozkladem organických složek, nepříjemný zápach může být i důsledkem zvýšeného počtu bakterií. Zdravější strava a snížení hladiny stresu mají pozitivní vliv na odstranění typického zápachu potu. Lidé se pak méně potí a pot je většinou bez zápachu.

Má jemné čistě přírodní složení, vhodné i pro citlivou pokožku

  • 100% přírodní  deodorant,  obsahuje kombinaci bambuckého másla (zvláčňuje) a kokosového oleje (přirozeně antibakteriální účinky)1
  • Vyvážená směs esenciálních olejů dodává deodorantům jemnou vůni
  • Bez hliníku, deodorační účinky zajišťuje jedlá soda a jemný kukuřičný škrob (nedoporučuje se osobám citlivým na sodu)

Přírodní voňavé krémové deodoranty RaE

V nabídce najdete mnoho vůní, tak aby deodorant plnil nejen praktickou úlohu (potní zápach nemá žádnou šanci), ale mohl být i přirozenou součástí vaší image.
Vyberou si ženy, mladé dívky i muži. Přijďte si přivonět z testerů a vybrat si tu „svou“ osobní vůni.

Přírodní deodorant tedy nezabrání pocení, ale to je dobrá zpráva! Tělo si zachová svou přirozenou funkci a my svou důstojnost tím, že i při větší zátěži stále voníme.

Přednosti deodorantů RaE

  • Deodoranty RaE se dodávají ve stylových dřevěných krabičkách
  • Můžete dokupovat vždy jen novou náplň v plastovém kelímku
  • Výhodou je i nízká spotřeba – stačí troška ve velikosti hrášku
  • Nezanechává skvrny na oblečení

Kdo smýšlí ekologicky, toho jistě potěší, že při výrobě dřevěných obalů RaE se zužitkuje odpadní či zbytkové dřevo z truhlářských dílen.

  • Zajímavost: K pocení stačí myšlenka. Lidé se více potí, jsou-li v psychické nepohodě (stres, nervozita, emoce, stud, strach ze společenského kontaktu atp.).
2019-10-17T19:20:40+01:00